سرمربی استقلال یک پیرمرد ۷۵ ساله باشد بهتر است یا مجیدی؟

به گزارش افکارنیوز،

 آتیلا حجازی فارغ از هیاهو در شهر آنالیا زندگی می‌کند، اما پیگیر مسابقات لیگ و استقلال هم هست. با تک پسر اسطوره آبی گفت‌وگویی انجام دادیم که می‌خوانید.

* لیگ این فصل را چطور دیدید؟

لیگ این فصل از نظر کیفیت قوی نبود. ۴ تیم بالای جدول دنبال قهرمانی بودند و ۳ تیم در پایین جدول برای بقا تلاش کرده‌اند. تکلیف سایر تیم‌ها هم مشخص است. حاشیه‌های لیگ هم زیاد بود و متأسفانه حاشیه‌های لیگ شده جذابیت بازی‌ها! چون خود مسابقات چیز خاصی ندارد. تیم استقلال در این فصل شرایط قهرمان شدن را داشت، اما باخت‌ها و تساوی‌های ناگهانی این تیم را از قهرمانی دور کرد. استقلال در ۳ مرحله از مسابقات می‌توانست خودش را به بالای جدول برساند، اما نمی‌دانم چرا همه چیز برعکس شد. این تیم بازیکنان باتجربه، کم ندارد و از آن‌ها بعید بود قدر فرصت‌ها را ندانند.

* با برکناری شفر در این مقطع موافق بودید؟

مدیریت به این نتیجه رسید با او ادامه ندهد. تصمیمی است که اجرا شده و عدم تأیید آن چیزی را عوض نمی‌کند. امیدوارم فرهاد مجیدی در ۲ بازی باقی‌مانده بهترین نتایج را بگیرد. او از نسل خودمان است و سابقه زیادی در فوتبال دارد و موفقیتش برای خود من بسیار مهم و خوشحال‌کننده است.

* خیلی‌ها می‌گویند مجیدی برای استقلال کم‌تجربه است.

سرمربی تیم هوفنهایم آلمان ۳۵ سالش بود پس مجیدی که ۴۲ سال دارد چه بگوید؟ حتماً باید سرمربی استقلال یک مرد ۷۵ ساله باشد یا با عصا کنار خط بایستد؟ فراز کمالوند چند سالش بود که در لیگ سرمربیگری کرد؟ مهدی تارتار، یحیی گل‌محمدی، رضا مهاجری و… در چند سالگی سرمربی شدند؟ فرهاد ۲۰ سال در بهترین سطح فوتبال بازی کرده و در ایران و امارات با مربیان خوب و بین‌المللی زیادی کار کرده است. اگر یک جایی احساساتی می‌شود به خاطر نیروی جوانی‌اش است که اتفاقاً بد نیست، مجیدی کنار خط شو اجرا نمی‌کند، شور و هیجانش را به داخل زمین منتقل می‌کند.

* صحنه گل استقلال مقابل صنعت نفت را دیدی؟‌

می‌گویند داور از توپ دور بوده است. پس داور پشت خط که در یک متری صحنه بود چرا ندید؟ بدون تعارف برای من خیلی عجیب است که کمک‌داور و داور پشت خط اوت نشدن توپ را ندیدند. داور در اخراج سرمربی استقلال از میدان هم اشتباه کرد. تا مربی و بازیکن تکان می‌خورند داور اخراج‌شان می‌کند پس چه کسی داوران پراشتباه را از سمت فعلی‌شان اخراج می‌کند؟ آیا چنین داورانی مستحق محرومیت بلندمدت و جریمه نیستند؟ کار‌های برخی داوران واقعاً ناراحت‌کننده و قلدربازی است.

* قرار است سرمربی جدید خارجی برای استقلال انتخاب شود، ملیت سرمربی در کارش اهمیت دارد؟

باید سرمربی از نظر فنی خوب و از نظر شخصیتی مطمئن و آرام باشد. حتماً باید از فرهاد مجیدی به عنوان کمک اول در کنارش استفاده کرد تا بتواند به استقلال کمک کند. زمان لازم است تا سرمربی تیم جدید و سایر تیم‌ها را بشناسد، اما مجیدی شناخت بالایی از استقلال، حریفان و لیگ دارد، زبانش هم کامل است و بدون واسطه به سرمربی کمک می‌کند.

* مراسم امسال ناصرخان چه زمانی برگزار می‌شود؟

به احتمال فراوان جمعه سوم خرداد.

* شما قصد مربیگری ندارید؟

چرا در فضایی خوب و کنار یک سرمربی فنی و متشخص کار کردن را دوست دارم. یک جا‌هایی فضا برای حضورم نیست یک جا‌هایی هم برخی نفوذ دارند و نمی‌گذارند من کار کنم.

* منظور از برخی‌ها چه کسانی هستند؟

از قدیم گفته‌اند آنچه عیان است چه حاجت به بیان است.

* از همبازیان قدیم با هیچ‌کدام ارتباط داری؟

بله من رابطه خوبی با خیلی از همبازیان قدیمی‌ام در استقلال دارم.

* صحبت خاصی مانده؟

تشکر از هموطنان عزیز که پشت هم هستند. در حادثه سیل بسیاری از ایرانیان به کمک هموطنان آسیب‌دیده شتافتند و این خیلی با ارزش بود. مردم در تنگنای اقتصادی قرار دارند. دایره فقر متأسفانه در حال بزرگتر شدن است، اما در همین تنگنا مردم به هموطنان کمک کردند.