تخلیه ۱۰ هزار نفر در مناطق سیل زده کانادا

به گزارش افکارنیوز،

بعد از اعلام وضعیت اضطراری در اتاوا، 400 نظامی در این شهر با هدف کمک به مهار اوضاع کنونی مستقر شده‌‌اند.

شبکه «سی تی‌ وی نیوز» گزارش کرد بیش از 10 هزار نفر در مناطق سیل‌زده «برانسویک»، «کبک» و «آنتاریو» مجبور به ترک خانه‌های خود شدند.

تخلیه خانه‌های مناطق مذکور در حالی صورت گرفته است که «رالف گودال» وزیر امنیت عمومی فدرال تصریح کرد که اوضاع در آنتاریو رو به وخامت می‌رود و سیلاب حدود 9 هزار و 200 اقامتگاه و کلبه در منطقه برانسویک به همراه هفت هزار ملک دیگر را فرا گرفته است.

«جنویو گیلبالت» وزیر امنیت عمومی کبک نیز در خصوص وضعیت شهر به خبرنگاران گفت:« در کبک، سیلاب که تا حد زیادی در نتیجه ذوب شدن برف بعد از یک زمستان سخت رخ داده است، به وضعیت ثبات رسیده است».

وی در ادامه افزود: «سطح آب در حال پایین رفتن است» و مسئولان شهر امیدوارند که بتوانند از این منطقه محافظت کنند.

با اینحال، مقامات اتاوا، تأکید کرده‌اند که احتمال بالا رفتن سطح آب در رود اتاوا و انشعاب‌‌های آن «طی روزهای آتی» وجود دارد.

از طرف دیگر، بنا به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «جیم واتسون» شهردار اتاوا از جانب خود هشدار داده است که «بدترین سیلاب در راه است».

اظهارات واتسون در حالی مطرح شد که پیش از این تأکید کرده بود که دیگر به تنهایی قادر به کنترل اوضاع نیست و سپس در یک پیام توییتری از استقرار نظامیان ارتش برای کمک به مهار وضعیت کنونی قدردانی کرده بود.

رسانه‌های کانادا گزارش کرده‌اند که تیم‌های امدادی، عملیات جستجو و نجات تعداد زیادی از حیوانات خانگی در مناطق سیل زده را آغاز کرده‌اند.

هنوز گزارشی درباره تلفات احتمالی انسانی ناشی از سیل توسط رسانه‌ها و مقامات کانادایی مخابره نشده است.