نیروهای مسلح آمریکا کمی عاقل تر از ساکنان کاخ سفید هستند

به گزارش افکارنیوز،

وزیرپیشین دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: نظامیان آمریکایی کمی عاقل تر از افرادی هستند که اداره کاخ سفید را بر عهده دارند و بعید است بخواهند دست به اقدامی علیه ایران بزنند.

سردار سرتیپ پاسدار «احمد وحیدی» درخصوص تهدیدات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از نظر نظامی در آمادگی کامل هستند و می توانند به خوبی از کشور دفاع کنند.

وی تصریح کرد: نیروهای ایران همه تحرکات دشمن را رصد می کنند و به صورت کامل برای هر پیشامدی آماده شده اند.

وزیر پیشین دفاع تاکید کرد: نظامیان آمریکا می دانند که هر اقدام آنان علیه ایران با پاسخ بسیار محکم و فراموش نشدنی جمهوری اسلامی ایران رو به رو می شود.

سردار وحیدی یادآور شد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای رویارویی با هر تهدیدی استوار و محکم آماده هستند و می توانند با هر پیش آمد غیر منتظره ای رویارو شوند.

به گزارش ایرنا، مشاور امنیت ملی آمریکا اخیرا ایران را تهدید کرد که ایالات متحده یک نیروی تهاجمی برای خاورمیانه و به منظور ارسال پیام واضح به ایران اعزام کرده که هر گونه حمله به منافع ایالات متحده یا متحدانش را با ‘ نیروی ضربتی’ مواجه می کند.

جان بولتون با بیان این که امریکا این تصمیم را در پی برخی نشانه ها، تحرکات و هشدارها گرفته است، اظهارداشت: ما در پی جنگ با ایران نیستیم اما کاملا آماده ایم تا هر گونه حمله ازسوی عوامل ایران بویژه سپاه پاسداران یا دیگر نیروهای نظامی وابسته به ایران را پاسخ دهیم.

بولتون اعلام کرد که آمریکا گروه تهاجمی ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن را به همراه یک نیروی ضربت از هواپیماهای بمب افکن را به منطقه فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) اعزام می کند.

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی ایران نیز در واکنش به بیانیه بولتون درباره اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به منطقه گفت: بولتون فاقد فهم نظامی و امنیتی است و اظهارات وی بیشتر جنبه خودنمایی دارد.

«کیوان خسروی» در واکنش به بیانیه بولتون در خصوص اعزام ناو هواپیمابر ابراهام لینکلن به منطقه با هدف اعلام پیام به ایران اظهارداشت: براساس رصد دقیق نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن 21 روز قبل وارد دریای مدیترانه شده است و بیانیه بولتون استفاده ناشیانه از یک رویداد سوخته برای جنگ روانی است.

خسروی به ناکامی های مستمر ارتش آمریکا در مواجهه با بحران های منطقه ای اشاره و خاطرنشان کرد: بعید است فرماندهان و بدنه ارتش آمریکا تمایلی به آزمودن توانمندی های اثبات شده نیروهای مسلح ایران داشته باشند.