حذف قیمت خودرو در سایت‌های اینترنتی مانع مناسبی برای مقابله با دلالی

به گزارش افکارنیوز،

 محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:در وهله نخست باید از حجم تقاضا در بازار کاست به همین دلیل مردم باید تا 2 ماه آینده خرید خودرو را به تعویق بیاندازند تا قیمت‌ها کاهش پیدا کند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم می‌توانند با مقاومت و خودداری از خرید خودرو باعث ضرر و زیان دلالان شوند چراکه در حال حاضر سوداگران تمام نقدینگی خود را در بازار سرمایه‌گذاری کردند و زمانی که خریداری برای اجناس آنها وجود نداشته باشد ضرر هنگفتی متحمل می‌شوند.

وی با بیان اینکه عملکرد مردم در شرایط فعلی می‌تواند بازار خودرو را سامان دهد، اظهار کرد: دولت باید به یاری مردم آمده و با تصمیمات درست و به موقع مانع فعالیت سوداگران در بازار شود به طور مثال شرایطی در نظر گیرد که فرد پس از خرید خودرو نتواند تا ۲ سال خودروی خود را به فروش رساند، با برقراری این شرایط دلالان نمی‌توانند فعالیتی در بازار داشته باشند در نتیجه متحمل ضرر و زیان بسیاری می‌شوند.

حذف قیمت خودرو در سایت‌های اینترنتی زمینه فعالیت سوداگران در بازار را از بین می‌برد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه حذف قیمت خودرو در اپلیکیشن‌ها و سایت‌های اینترنتی می‌تواند زمینه فعالیت سوداگران را از بین برد، خاطرنشان کرد: دولت باید با تصمیمات درست بازار را مدیریت کند.

عرضه قطره‌چکانی خودرو توسط خودروسازان به بازار باعث گرانی چهارچرخ در روزهای اخیر شد

منصوری با بیان اینکه قوه قضاییه، تعزیرات و پلیس فتا باید به فعالیت دلالان در فضای مجازی ورود کرده و با آنها به شدت برخورد کند، ادامه داد: عرضه قطره‌چکانی خودرو توسط خودروسازان به بازار باعث گرانی روزهای اخیر چهارچرخ شد، در واقع خودروسازان یکی از مقصران اصلی گرانی خودرو در بازار هستند  زیرا اگر خودروهای پیش فروش شده و فروش نقدی به موقع به مردم تحویل داده می‌شد حجم تقاضا در بازار کاهش پیدا می‌کرد در نتیجه عرضه و تقاضا با یکدیگر برابری کرده و افزایش قیمتی در حوزه خودرو ایجاد نمی‌شد.