خشم شفر از فروش جنجالی «صیادمنش» به ترک‌ها

به گزارش افکارنیوز،

سران باشگاه از ابتدا ترجیح دادند پیرامون اخبار و شایعات اطراف اللهیار سیاست سکوت را در پیش بگیرند، چون مسلماً قبول فروش زودتر از موعد این ستاره جوان می‌توانست ترکش‌هایی برای باشگاه و آن‌ها در پی داشته باشد. با اخراج وینفرد شفر و جدی‌تر شدن موضوع فروش اللهیار برای تأمین غرامت سنگین مربی آلمانی بار دیگر جنجال‌ها پیرامون این ترانسفر ستاره استقلال اوج گرفت. جالب اینکه با جو به راه افتاده تمامی شایعات پیرامون اقدامات پنهانی باشگاه و مربی آلمانی برای نقش داشتن در این ترانسفر عملاً به اثبات رسید و پرده از خیلی مسائل پنهانی برداشت.

شفر معرف اللهیار به آلمانی‌ها

اواخر سال ۹۷ درخشش اللهیار صیادمنش در ترکیب استقلال باعث شد تا وینفرد شفر از طریق برخی نزدیکان و واسطه‌های فعال در فوتبال باشگاهی آلمان این بازیکن را به چند تیم بوندس‌لیگایی معرفی کند. حتی در این راه گفته شد شفر خود شخصاً اقدام به معرفی اللهیار به بایرن‌مونیخ کرده تا زمینه انتقال یکی از مستعدترین بازیکنان ایران و آسیا به بوندس‌لیگا را فراهم کند. در این راه شفر مدام در مصاحبه‌های خود با تعریف و تمجید از صیادمنش، در اندیشه سر زبان انداختن نام این بازیکن در رسانه‌ها بود تا به هر شکلی شده در تابستان اللهیار را به بوندس‌لیگا ببرد. این موضوع، اما چندان به مذاق سران باشگاه خوش نیامد تا جایی که شفر و یکی از مسئولان استقلال در نشست‌های هفتگی باشگاه بار‌ها بر سر این موضوع کشمکش‌های زیادی پیدا کردند.

باشگاه ورود کرد

وقتی تماس‌های اولیه شفر با سران بایرن و یکی دیگر از باشگاه‌های بوندس‌لیگا برقرار شد کار به جایی رسید که توافقات اولیه برای عقد قرارداد بلندمدت صیادمنش با مونیخی‌ها و انتقال قرضی این بازیکن به تیمی مثل اینتراخت فرانکفورت فراهم شد. در این بین، اما پیشنهاد مالی که به باشگاه استقلال برای این ترانسفر شد چندان چشمگیر نبود درست برخلاف مبلغی که به عنوان حق ترانسفر نصیب عوامل اصلی این انتقال می‌شد. استقلالی‌ها که دوست نداشتند یکی از بازیکنان آینده‌دار خود را مجانی از دست بدهند بلافاصله به پرونده صیادمنش ورود کرده و مانع عملی شدن انتقال او به آلمان شدند، چون پیشنهاد وسوسه‌کننده‌تری از یکی دیگر از باشگاه‌های اروپایی داشتند.

ماجرای صیادمنش چرا بولد شد؟!

با برکناری سرمربی آلمانی سرانجام باشگاه استقلال به صورت سربسته موضوع اختلاف شدید با شفر بر سر انتقال اللهیار را قبول کرد تا جایی که فتحی مدیرعامل باشگاه با طعنه به شفر گفت: «درباره اللهیار و ترانسفرش به اروپا بحث تبلیغاتی شد. این موضوع را شفر راه انداخت. اللهیار قطعاً یک استعداد درخشان است و خیلی‌ها دوست داشتند از طریق فروش این استعداد به منافعی برسند. به همین خاطر هم مدام نام صیادمنش را بولد می‌کردند!». مدیرعامل استقلال با اشاره به اینکه یکی از راه‌های درآمدزایی ترانسفر بازیکن است، تصریح کرد: «مگر رونالدو ترانسفر شد بازیکن بدی بود یا خیانت کرد؟! اللهیار صیادمنش و چند بازیکن ما در معرض توجه باشگاه‌های خوب هستند. پیشنهاد‌های خوبی درباره بازیکنان‌مان داریم و با مصلحت و تدبیر باشگاه این اتفاق خواهد افتاد و هزینه‌های این ترانسفر‌ها خرج خرید بازیکنان خوبی مثل پاتوسی می‌شود. این موضوع متأسفانه بزرگ شد و آقای شفر این موضوع را بزرگ کرد، چون دنبال مقاصد دیگری بود».

انتقال به فنرباغچه با سود یک میلیون دلاری

به صورت رسمی نه، اما باید انتقال اللهیار به فنرباغچه را قطعی دانست آن هم با سودی یک میلیون دلاری که این پول همین الان هم باشگاه را از بحران‌های مالی نجات داده است. این انتقال در حالی پنهان از مرد آلمانی انجام شد که گفته می‌شود باشگاه بیش از دو و نیم برابر از پولی که آلمانی‌ها پیشنهاد داده بودند، به چنگ آورد. شفر هم ناراحت از این موضوع و خراب شدن اعتبارش نزد باشگاه‌های آلمانی بار‌ها خشم خود از انتقال زودهنگام صیادمنش را به زبان آورد تا اختلافات پیرامون ترانسفر صیادمنش علنی و جدی‌تر از همیشه شود، اختلافاتی که در نهایت تاوان سنگینی برای پیرمرد آلمانی در پی داشت.